Najlepiej płatne zawody dla dziewczyn w Polsce

Najlepiej płatne zawody w Polsce różnią się w zależności od płci. Są zawody, które kobiety wybierają częściej i duża ich część robi z nich karierę. Podpowiemy jakie zawody są obecnie najbardziej opłacalne.

Wysoko płatne zawody dla kobiet

Świetnym sposobem na rozpoczęcie kariery o wysokim potencjale zarobkowym jest poznanie najlepiej zarabiających zawodów dla kobiet. Innymi słowy - są to zawody, w których kobiety odnoszą sukcesy. Co więcej, te najkorzystniejsze zawody dla kobiet nie tylko oferują lepszy potencjał zarobkowy, ale także dobre perspektywy zawodowe i wysoki odsetek kobiet w tej dziedzinie - to trójkąt zalet, które powinny rozważyć kobiety badające ścieżki kariery.

Praktyka pielęgniarska

Kobiety stanowią zdecydowaną większość osób pracujących w tym zawodzie - 85% - i przewiduje się, że wzrost zatrudnienia wyniesie 36%. Pielęgniarka i położna uzyskuje kwalifikacje zawodowe po ukończeniu szkoły na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo. Kształcenie w tych zawodach odbywa się na poziomie studiów pierwszego stopnia i studiów drugiego stopnia.Ostatnie dwa lata sprawiły, że zarobki w służbie zdrowia znacząco wzrosły. Dzisiaj pielęgniarka może zarobić nawet do 10 tyś. zł.

Fizykoterapeuta

W pierwszej trójce zawodów dla kobiet - wszystkie w służbie zdrowia - znajduje się fizykoterapia. Kobiety stanowią 67% tej dziedziny, a przewidywany wzrost zatrudnienia wynosi 28%. Terapeuta fizyczny będziesz pomaga ludziom w powrocie do zdrowia po urazach i chorobach oraz w zwalczaniu przewlekłego bólu poprzez zabiegi manualne, ćwiczenia i inne techniki.Zarobki fizykoterapetki są najwyższe w przypadku zatrudnienia w prywatnej klinice lub otwarcia własnego gabinetu.

Programiści oprogramowania (oprogramowanie użytkowe i systemowe)

Tylko jeden na pięciu programistów to kobiety, więc przed nami jeszcze długa droga. Ale dobra wiadomość jest taka, że przy wzroście zatrudnienia o 24%, będzie wiele okazji dla kobiet-techników, by stanąć na wysokości zadania. Ktoś musi stworzyć całe to oprogramowanie i tysiące aplikacji, których ludzie używają we wszystkich aspektach swojego życia - w tym właśnie celu zatrudnia się programistów. Większość osób pracujących w tej branży ma co najmniej tytuł licencjata w dziedzinie informatyki, inżynierii oprogramowania lub pokrewnej. Ale sukces sprowadza się do umiejętności i kreatywności.

Lekarze i chirurdzy

Chociaż wzrost zatrudnienia wynosi zaledwie 13% (być może dlatego, że lekarze rodzinni i pielęgniarki środowiskowe przejmują więcej obowiązków związanych z opieką zdrowotną), kraj zawsze będzie potrzebował lekarzy i chirurgów. A kobiety, które już teraz stanowią 43% przedstawicieli tego zawodu, mają szansę stać się liderami w tej dziedzinie. Lekarze badają, diagnozują i leczą pacjentów, a chirurdzy operują. W tej dziedzinie istnieje nieskończona liczba specjalizacji. Średnia zarobków w tym zawodzie to 8,5 tys. zł.

Przeczytaj także inne Artykuły:


Najlepiej płatne zawody dla dziewczyn w Polsce

================================

Najlepsze zawody dla introwertyków - Praca bez kontaktu z ludźmi

================================

Najlepiej płatne zawody w Polsce po studiach

================================

Czy warto mieć sejf w domu

================================

Migrena jak sobie radzić domowe sposoby