Najlepiej płatne zawody w Polsce po studiach

Mówi się, że absolwenci szkół wyższych zarabiają więcej niż absolwenci szkół średnich. Pod względem bezpieczeństwa finansowego najjaśniejszą przyszłość mają przed sobą absolwenci kierunków inżynierskich. Wspólne cechy tych najlepiej zarabiających specjalistów to umiejętności przywódcze i zarządcze, zaawansowana wiedza matematyczna, techniczna lub inżynierska oraz zdolności badawcze na wysokim poziomie.

Inżynieria jądrowa

Ten specjalistyczny zawód polega na prowadzeniu szeroko zakrojonych badań i rozwoju w celu stworzenia procesów, instrumentów i systemów wykorzystywanych do pozyskiwania energii jądrowej i korzystania z promieniowania jądrowego. Inżynierowie jądrowi mogą pracować w branży medycznej, projektując urządzenia do obrazowania lub leczenia raka za pomocą promieniowania, lub w branży przemysłowej, zajmując się rozwojem technologii elektrowni jądrowych, protokołów bezpieczeństwa, kontroli i usuwania odpadów.

Inżynieria chemiczna

Wykorzystują chemię, biologię, fizykę i matematykę do badania problemów i opracowywania rozwiązań w produkcji wszystkiego, od leków, przez żywność, po ubrania i paliwa. Inżynierowie chemicy spędzają dużo czasu na prowadzeniu badań, których celem jest opracowanie i udoskonalenie procesów produkcyjnych w bezpieczny i wydajny sposób.

Inżynieria elektroniki i komunikacji

Mogą specjalizować się w kontroli samochodów i samolotów, urządzeniach mobilnych, instrumentach medycznych, komunikacji radiowej i satelitarnej lub urządzeniach GPS. Niezależnie od specjalizacji, wszyscy inżynierowie elektroniki i/lub komunikacji koncentrują się na projektowaniu i rozwijaniu nowych i ulepszonych technologii użytkowych. Praca ta obejmuje analizę potrzeb klienta, projektowanie poszczególnych komponentów, ocenę całych systemów, opracowywanie procedur konserwacji oraz przeprowadzanie testów.

Informatyk

Inżynier informatyki może odnosić się zarówno do inżynierów sprzętu komputerowego, jak i programistów. Każdy z tych zawodów jest dobrze płatny, ale wymaga innego wykształcenia. Inżynierowie sprzętu komputerowego skupiają się na projektowaniu i rozwoju fizycznych komponentów i sprzętu, natomiast inżynierowie oprogramowania pracują nad aplikacjami, które kontrolują funkcje i wydajność tych komponentów. Zawody dobrze płatne dla dziewczyn

Inżynier elektryk

Obszary specjalizacji mogą obejmować silniki, urządzenia do wytwarzania energii oraz technologię radarową i nawigacyjną. Często pracują z niebezpiecznymi, a nawet śmiertelnie niebezpiecznymi ilościami energii elektrycznej i oprócz formalnego wykształcenia wymagają intensywnego szkolenia w zakresie bezpieczeństwa.

Materiałoznawstwo i inżynieria materiałowa

Specjaliści Ci zajmują się tworzeniem na poziomie atomowym produktów końcowych i materiałów używanych w produkcji. Badają właściwości i struktury oraz interakcje pomiędzy różnymi substancjami, w tym metalami, tworzywami sztucznymi i kompozytami, w celu rozwiązywania problemów i opracowywania nowych lub ulepszonych produktów, które spełniają określone wymagania mechaniczne, elektryczne lub chemiczne.

 

Przeczytaj także inne Artykuły:

Najlepsze zawody dla introwertyków - Praca bez kontaktu z ludźmi

================================

Najlepiej płatne zawody w Polsce po studiach

================================

Czy warto mieć sejf w domu

================================

Migrena jak sobie radzić domowe sposoby